Хүн амын тоо 2021 он
3,409,939
Халдварт өвчин 5 сар
251,131
Халдварт бус өвчин 5 сар
1,268,239

Эрүүл мэндийн мэдээллийн алба

№ Өрөө

Ажилтны нэр

Албан тушаал

Өрөөний утас

И-мэйл хаяг

304

Б.Доржмягмар

Албаны дарга

11-310371

Dorjmyagmarb@yahoo.com



Н. Гантулга


Програм хөгжүүлэлт хариуцсан мэргэжилтэн



gantulga@hdc.gov.m



Б.Сарантуяа


Сервер, системийн админ мэргэжилтэн






М.Цолмон Мэдээлэл технологийн ажилтан

306

303

С.Даваажаргал

Статистик мэдээ мэдээлэл хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

70111485

Davaajargal@hdc.gov.mn

Х.Нарантуяа

Халдварт бус өвчний мэдээ мэдээлэл хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

Kh_Narantuya@hdc.gov.mn

Л.Баянжаргал

Халдварт өвчний мэдээ мэдээлэл хариуцсан мэргэжилтэн

baynaa_7373@yahoo.com

Х.Дэлгэрмаа

Статистик, мэдээ мэдээллийн боловсруулалт хариуцсан мэргэжилтэн

Delgermaa@hdc.gov.mn


Б. Отгончимэг


Хувийн эмнэлгийн мэдээ, мэдээлэл хариуцсан мэргэжилтэн


Otgonchimeg@hdc.gov.mn


Б.Болдбаатар


Төрөлт, нас баралтын мэдээ мэдээлэл хариуцсан мэргэжилтэн

Boldbaatar@hdc.gov.mn


Д.Уранчимэг


Оператор


Uranchimeg@hdc.gov.mn