Хүн амын тоо 2019 он
3,296,866
Халдварт өвчин
19,562
Халдварт бус өвчин
1,526,504

Эрүүл мэндийн мэдээллийн алба

№ Өрөө

Ажилтны нэр

Албан тушаал

Өрөөний утас

И-мэйл хаяг

304

Х.Ганцэцэг

Албаны дарга

310371

Gantsetseg@hdc.gov.mn

303

С.Даваажаргал

Эрүүл мэндийн мэдээ мэдээлэл хариуцсан ахлах мэргэжилтэн

70111485

Davaajargal@hdc.gov.mn

Х.Нарантуяа

Халдварт бус өвчний мэдээ мэдээлэл хариуцсан мэргэжилтэн

Kh_Narantuya@hdc.gov.mn

Б.Норолхоосүрэн

Халдварт өвчний мэдээ мэдээлэл хариуцсан мэргэжилтэн

Norolkhoosuren@hdc.gov.mn

Х.Дэлгэрмаа

Статистик, мэдээ мэдээллийн боловсруулалт хариуцсан мэргэжилтэн

Delgermaa@hdc.gov.mn

Б.Алтанцэцэг

Хүн амын өвчлөл, нас баралтын мэдээний сан хариуцсан оператор

Altantsetseg@hdc.gov.mn

Д.Уранчимэг

Эмнэлгийн тусламж, үйлчилгээний мэдээний сан хариуцсан оператор

Uranchimeg@hdc.gov.mn

Б.Болдбаатар

Төрөлт, нас баралтын мэдээ мэдээлэл хариуцсан мэргэжилтэн

Boldbaatar@hdc.gov.mn

304

Ж.Эрдэнэ-Очир

Програм хангамж хариуцсан мэргэжилтэн

310371

Erdene-ochir@hdc.gov.mn

Б.Зоригтбаатар

Мэдээллийн сүлжээ хариуцсан мэргэжилтэн

Zorigtbaatar@hdc.gov.mn

И.Ариунаа

Мэдээллийн  технологи, техник хангамж хариуцсан мэргэжилтэн

ariunaa@hdc.gov.mn

Б. Отгончимэг

Бодлого, хөтөлбөр, төслийн мэдээ, мэдээлэл хариуцсан мэргэжилтэн

Otgonchimeg@hdc.gov.mn

Н. Гантулга

Програм хангамж хариуцсан мэргэжилтэн

Gantulga@hdc.gov.mn