Мэдээ:
  • Төрөлт: Улсын хэмжээнд 2019 оны эхний 8 сарын байдлаар 51 540 эх төрсөн нь өнгөрсөн оны мөн үеэс 180 төрөлтөөр буюу 0.4 хувиар өссөн байна. Амьд төрсөн хүүхэд: 2019 оны эхний 8 сарын байдлаар улсын хэмжээнд 51 928 хүүхэд амьд төрсөн нь өнгөрсөн оны мөн үеэс 250 хүүхдээр буюу 0.5 хувиар өсчээ. Амьд төрсөн хүүхдийн 26 565 буюу 51.2 хувь нь хүү, 25 363 буюу 48.8 хувь нь охин байна. Эхийн эндэгдэл: Улсын хэмжээнд 2019 оны эхний 8 сарын байдлаар эхийн эндэгдлийн 11 тохиолдол бүртгэгдэж, 100 000 амьд төрөлтөд 21.2 байгаа нь өнгөрсөн оны мөн үеэс 2 тохиолдлоор буюу 100 000 амьд төрөлтөд 4.0-оор буурсан байна. Нялхсын эндэгдэл: Улсын хэмжээнд 2019 оны эхний 8 сарын байдлаар нялхсын эндэгдлийн 681 тохиолдол бүртгэгдэж, 1000 амьд төрөлтөд 13.1 ногдож байгаа нь өнгөрсөн оны мөн үетэй харьцуулахад 11 тохиолдлоор буюу 1000 амьд төрөлтөд 0.3-оор буурсан үзүүлэлттэй байна. Тав хүртэлх насны хүүхдийн эндэгдэл: Улсын хэмжээнд 2019 оны эхний 8 сарын байдлаар тав хүртэлх насны хүүхдийн эндэгдлийн 820 тохиолдол бүртгэгдэж, 1000 амьд төрөлтөд 15.8 ногдож байгаа нь өмнөх оны мөн үетэй харьцуулахад 50 тохиолдлоор буюу 1000 амьд төрөлтөд 1.0-оор буурсан байна. Нас баралт: 2019 оны эхний 8 сарын байдлаар улсын хэмжээнд нас баралтын 11 358 тохиолдол бүртгэгдсэн нь өнгөрсөн оны мөн үеэс 82 тохиолдлоор буурсан байна. Нийт нас баралтын 6876 тохиолдол буюу 60.5 хувь нь эрэгтэй, 4482 буюу 39.5 хувь нь эмэгтэй байна. Халдварт өвчин: Улсын хэмжээнд 2019 оны эхний 8 сарын байдлаар 26 төрлийн 29 171 халдварт өвчний тохиолдол бүртгэгдэж, 10 000 хүн амд 90.1 ногдож байна. Өмнөх оны мөн үеэс 930 тохиолдлоор буюу 10 000 хүн амд ногдох өвчлөл 1.2-оор нэмэгдсэн байна.
АНАГААХ УХААНЫ ИХ ДЭЭД СУРГУУЛИЙГ 2014 ОНД ТӨГССӨН ХҮНИЙ ИХ ЭМЧ НАРЫН АНХААРАЛД

Анагаах ухааны боловсрол олгох зөвшөөрөл бүхий их, дээд сургуулийг 2014 онд төгсч эмчлэх үйл ажиллагаа эрхлэх 2 жилийн зөвшөөрлөө авч ажлын байраа олоогүй болон ажлын байраар хангагдсан эсэх нь тодорхойгүй доорх нэрсийн жагсаалтад нэрс нь байгаа хүний их эмч нар Улаанбаатар хот болон хөдөө орон нутагт байгаа сул ажлын байрны жагсаалттай танилцаад хаана ажиллах хүсэлтээ Эрүүл мэндийн хөгжлийн төвийн Төгсөлтийн дараах сургалтын зохицуулалтын хэлтэстэй яаралтай холбоо барьж бүртгүүлнэ үү.

Жич: Та бүхэн өрх сум, тосгоны эрүүл мэндийн төв, сум дундын эмнэлэгт ажиллаж эхэлснээр та бүхний үндсэн мэргэжлээр суралцах 4 жилийн резидентурын сургалт эхэлсэнд тооцно.

Холбоо барих утас:7011-0893

Төгсөлтийн дараах сургалтын зохицуулалтын хэлтэс

2014 онд анагаах ухааны боловсрол олгох зөвшөөрөл бүхий их, дээд сургууль төгсч ЭМЧЛЭХ үйл ажиллагаа эрхлэх 2 жилийн зөвшөөрөлтэй хүний их эмч нарын бүртгэл

Овог

Нэр

Төгссөн сургууль

Дипломын  №

Регистрийн №

Зөвшөөрлийн дугаар

Холбог

дох утас

Үндсэн харъяалал

1

Бямбаа

Агиймаа

АШУҮИС

D201404700

УУ92092206

ИЭТ0003473

99092971

УБ ЧД

2

Тэрбиш

Алдартүшиг

АШУҮИС

D201405000

УМ90101212

ИЭТ0003477

99225565

УБ СХД

3

Баяраа

Алтантулга

АШУҮИС

D201404858

УК91060352

ИЭТ0003478

99663231

УБ СХД

4

Дашням

Адъяасүрэн

АШУҮИС

D201404857

ЖЯ91021027

ИЭТ0003474

88056033

УБ БЗД

5

Энхсайхан

Амаржаргал

АШУҮИС

D201404928

УУ90070808

ИЭТ0003482

96068647

УБ СБД

6

Дамдиндорж

Амгалан

АШУҮИС

D201405043

 ЕЙ89070906

ИЭТ0003484

99838128

УБ ХУД

7

Мөнх-Эрдэнэ

Аригуунтөгс

АШУҮИС

D201404765

УЦ88111753

ИЭТ0003487

99075708

УБ ХУД

8

Магваан

Ариунболд

АШУҮИС

D201404905

 УХ89102659

ИЭТ0003488

91018404

УБ БГД

9

Болдбаатар

Ариунзаяа

АШУҮИС

D201404929

УХ91051707

ИЭТ0003490

99122574

УБ СБД

10.   

Мөнхдэлгэр

Ариунтунгалаг

АШУҮИС

D201405010

 УК89030320

ИЭТ0003493

88054671

УБ ЧД

11.   

Батбаяр

Бадамханд

АШУҮИС

D201404733

УХ91051645

ИЭТ0003497

99035666

УБ СБД

12.   

Жаргалсайхан

Байгаль

АШУҮИС

D201404723

 УП92110341

ИЭТ0003500

99936393

УБ СХД

13.   

Бат-Эрдэнэ

Батсүрэн

АШУҮИС

D201404948

УТ91081422

ИЭТ0003504

99604656

УБ СБД

14.   

Басбаяр

Болорбаяр

АШУҮИС

D201404907

УШ90062714

ИЭТ0003517

99280882

УБ БГД

15.   

Лхагвасүрэн

Бямбацогт

АШУҮИС

D201404930

УМ90091594

ИЭТ0003521

99838789

УБ БГД

16.   

Төмөрхуяг

Гэрэлчимэг

АШУҮИС

D201404970

 УХ92010221

ИЭТ0003529

99073410

УБ, ЧД

17.   

Эрдэнэбаяр

Есү

АШУҮИС

D201404940

УЗ91052422

ИЭТ0003538

99209777

УБ, ЧД

18.   

Эрдэнэбат

Золбоо

АШУҮИС

D201404962

УШ91053181

ИЭТ0003541

99891230

УБ, БГД

19.   

Батбаяр

Лагшми

АШУҮИС

D201404895

УШ92062709

ИЭТ0003543

97119099

УБ, БГД

20.   

Энхсайхан

Мөнхзул

АШУҮИС

D201404768

МЮ91041505

ИЭТ0003549

99128671

УБ, ХУД

21.   

Гомбосүрэн

Мөнхтуяа

АШУҮИС

D201404737

ЙЮ90111521

ИЭТ0003552

95183701

УБ, БГД

22.   

Наранбат

Мэнджаргал

АШУҮИС

D201404874

УП92022227

ИЭТ0003555

99312830

УБ, СХД

23.   

Санжаажав

Нямсүрэн

АШУҮИС

D201404910

ИЮ91020308

ИЭТ0003560

95870302

УБ, БГД

24.   

Дашзэвэг

Оюуномин

АШУҮИС

D201405037

УШ91012885

ИЭТ0003565

99166176

УБ, СХД

25.   

Цэцэг-Өлзий

Сувд-Эрдэнэ

АШУҮИС

D201404898

УИ91100961

ИЭТ0003577

99189865

УБ, ЧД

26.   

Бурмаажав

Төгөлдөр

АШУҮИС

D201404719

УИ90041011

ИЭТ0003582

99901111

УБ, БГД

27.   

Төмөрбаатар

Ундармаа

АШУҮИС

D201404730

УХ90092903

ИЭТ0003584

99198649

УБ, ХУД

28.   

Бат-Эрдэнэ

Хулан

АШУҮИС

D201404774

ГА90032166

ИЭТ0003592

94110087

УБ, СБД

29.   

Мэндсайхан

Цолмон

АШУҮИС

D201404889

УХ90041522

ИЭТ0003595

88002144

УБ, СБД

30.   

Жаргал

Цэлмэг

АШУҮИС

D201405015

ШУ90022300

ИЭТ0003596

99855181

УБ, БЗД

31.   

Ганболд

Цэнгэл

АШУҮИС

D201404899

УП90051920

ИЭТ0003597

99154775

УБ, БГД

32.   

Болд

Чанцал

АШУҮИС

D201404900

УМ90100847

ИЭТ0003603

99124695

УБ, БГД

33.   

Эрдэнэбат

Чинбат

АШУҮИС

D201404955

УП91062117

ИЭТ0003605

99264792

УБ, ХУд

34.   

Мөнхжаргал

Чинзориг

АШУҮИС

D201404732

УУ90061935

ИЭТ0003607

99140475

УБ, БЗД

35.   

Тогосбаяр

Эрдэнэцэцэг

АШУҮИС

D201404947

ИЧ90081209

ИЭТ0003616

99681694

УБ, СБД

36.   

Мөнхбат

Эрдэнэчимэг

АШУҮИС

D201404936

ДБ90122900

ИЭТ0003617

99189390

УБ, БГД

37.   

Тогтогоон

Айболат

АЧ АУДС

D201410154

УД90051411

ИЭТ0003620

99651989

УБ, Налайх

38.   

Ёндонжамц

Бат-Өлзий

АЧ АУДС

D201410111

УЖ87041808

ИЭТ0003625

96899099

УБ,СХД

39.   

Чойжинхорлоо

Дугармаа

АЧ АУДС

D201410116

ОН92041201

ИЭТ0003636

95809688

УБ, СБД

40.   

Болдбаатар

Дуулим

АЧ АУДС

D201410203

УП91031741

ИЭТ0003638

99024564

УБ, БГД

41.   

Эрдэнэчулуун

Дэлгэрмаа

АЧ АУДС

D201410119

ПБ81050504

ИЭТ0003640

93151390

УБ, БЗД

42.   

Баярсайхан

Мишээл

АЧ АУДС

D201410216

УУ92010720

ИЭТ0003642

88098285

УБ, СХД

43.   

Коля

Мөнхгэрэл

АЧ АУДС

D201410122

УХ90012717

ИЭТ0003643

99064663

УБ, ЧД

44.   

Энхболд

Мөнх-Од

АЧ АУДС

D201410223

УХ91112235

ИЭТ0003645

99001827

УБ, БЗД

45.   

Пунцагдорж

Отгонжаргал

АЧ АУДС

D201410242

МИ85100700

ИЭТ0003659

88033885

УБ, БГД

46.   

Алтангэрэл

Оюунбилэг

АЧ АУДС

D201410136

УХ93060308

ИЭТ0003662

99819321

УБ, БГД

47.   

Хишигбаяр

Оюунчимэг

АЧ АУДС

D201410139

РЙ86110409

ИЭТ0003665

88070684

УБ, СБД

48.   

Болдбаяр

Пунсалдулам

АЧ АУДС

D201410253

УХ91092266

ИЭТ0003667

93054104

УБ, СХД

49.   

Мягмар

Саруулсайхан

АЧ АУДС

D201410257

АЯ87071465

ИЭТ0003668

96670714

УБ, СХД

50.   

Бүргээ

Ундрах

АЧ АУДС

D201410142

ЧИ71062808

ИЭТ0003670

91886952

УБ, БЗД

51.   

Өнөрдаваа

Ууганцэцэг

АЧ АУДС

D201410144

УУ92070867

ИЭТ0003672

99636387

УБ, СХД

52.   

Даваадорж

Энхжаргал

АЧ АУДС

D201410149

ЕП91072204

ИЭТ0003678

99016130

УБ, БЗД

53.   

Волож

Энххангай

АЧ АУДС

D201410296

ХЙ84042379

ИЭТ0003679

95231316

УБ, ЧД

54.   

Баттөр

Алтанцэцэг

Этүгэн

D201407282

УЮ90072300

ИЭТ0003680

86966040

УБ, СБД

55.   

Ганбаатар

Ариунжаргал

Этүгэн

D201407269

ЕН88110908

ИЭТ0003681

91003091

УБ, БЗД

56.   

Эрдэнэбаатар

Ган-Эрдэнэ

Этүгэн

D201407286

СР90072401

ИЭТ0003686

 

УБ СХД

57.   

Батцогт

Жимсээ

Этүгэн

D201407275

ТГ90122604

ИЭТ0003690

88954651

УБ, БГД

58.   

Сарантуяа

Пагмадулам

Этүгэн

D201407230

ГЮ89120509

ИЭТ0003698

99400521

УБ, БЗД

59.   

Соль

Соёлнар

Этүгэн

D201407290

УК92022109

ИЭТ0003699

99870266

УБ, БЗД

60.   

Энхтайван

Дэлгэрхүү

ДГа

D201405723

НЧ91011017

ИЭТ0003721

96097139

УБ, ХУД

61.   

Эрдэнэбаатар

Лхагвасүрэн

ДГа

D201405729

НЩ89111568

ИЭТ0003724

91941115

УБ, БГД

62.   

Батжанцан

Хишигжаргал

ДГа

D201405747

ИЦ87081306

ИЭТ0003742

96045715

УБ, СБД

63.   

Чулуунтогтох

Чулуунчимэг

УБ

1006.242013.50013

 

ИЭТ0003756

88074289

УБ, БЗД

64.   

Баатар

Бархас

АШУҮИС

D201404786

ПВ90032418

ИЭТ0003765

99781924

УБ БЗД 6-р хороо

65.   

Ганбат

Баярцэцэг

АШУҮИС

D201404712

ПБ90041562

ИЭТ0003768

99792971

УБ БЗД

66.   

Чулуунбаатар

Дөлгөөн

Ач АУДС

D201410202

УУ91040704

ИЭТ0003772

99144309

УБ БГД

67.   

Мягмар

Жавзандулам

Ач АУДС

D201410209

УМ90062021

ИЭТ0003775

88055660

УБ БГД

68.   

Бадраа

Нацагсүрэн

АШУҮИС

D201404762

ВЮ91011901

ИЭТ0003781

88855443

УБ БЗД

69.   

Баярмагнай

Номин-Эрдэнэ

Ач АУДС

D201410234

ФА90100609

ИЭТ0003783

99917079

УБ СХД

70.   

Дашлэгцэг

Нямсүрэн

АШУҮИС

D201404834

УК88092507

ИЭТ0003784

99233745

УБ СХД

71.   

Давааням

Хишигдэлгэр

Ач АУДС

D201410276

РК90041602

ИЭТ0003800

96202383

УБ БЗД

72.   

Бат-Очир

Чинбат

Ач АУДС

D201410285

УХ90050476

ИЭТ0003803

96610216

УБ ЧД

73.   

Батбаяр

Чингүнжав

Этүгэн ДС

D201407250

УП92112158

ИЭТ0003800

88020214

УБ БЗД

74.   

Ганбаатар

Энхдөлгөөн

Ач АУДС

D201410290

УХ91041106

ИЭТ0003801

99003219

УБ ХУД

75.   

Ганбаатар

Энхсувд

Ач АУДС

D201410150

УК89090700

ИЭТ0003802

91185859

УБ БЗД

76.   

Балжинням

Анхбаяр

Этүгэн ДС

D201407236

НА90010172

ИЭТ0003819

99776786

УБ Налайх

77.   

Жанибек

Асемгүл

АШУҮИС

D201404806

БЮ89070408

ИЭТ0003821

99227595

УБ СХД

78.   

Сайндаа

Батжаргал

АЧ АУДС

D201410172

ОЖ88072305

ИЭТ0003824

89270552

УБ ЧД

79.   

Сүхтогоо

Болоржаргал

АЧ АУДС

D201410178

УУ90121709

ИЭТ0003831

99695859

УБ СБД

80.   

Цогтбаяр

Ганболор

Этүгэн ДС

D201407238

ИК91021116

ИЭТ0003834

99231205

УБ БЗД

81.   

Эрдэнэбаатар

Жавзанпагма

АШУҮИС

D201404830

НТ91011308

ИЭТ0003846

99962689

УБ ЧД

82.   

Эрдэнэсүрэн

Зулбаяр

АШУҮИС

D201404865

УК90051734

ИЭТ0003852

99268578

УБ БГД

83.   

Дамдинсүрэн

Лхам-Янжин

АЧ АУДС

D201410214

ИЮ90032161

ИЭТ0003855

99695338

УБ БГД

84.   

Шагдарсүрэн

Мягмар

АШУҮИС

D201404934

УХ90112765

ИЭТ0003860

99261717

УБ БГД

85.   

Орхонсэлэнгэ

Насанбадрах

АШУҮИС

D201404715

УУ91020797

ИЭТ0003862

99923820

УБ БЗД

86.   

Биндэръяа

Номин

АШУҮИС

D201404867

УУ91112041

ИЭТ0003863

99730486

УБ СБД

87.   

Раднаа

Оюунхишиг

АШУҮИС

D201404823

ПЗ89022008

ИЭТ0003872

95257526

УБ БЗД

88.   

Бямбаа

Хандмаа

АШУҮИС

D201404968

ЙК90110401

ИЭТ0003880

99674227

УБ СХД

89.   

Хүдэрчулуун

Хулан

АШУҮИС

D201404750

УХ90082685

ИЭТ0003882

99607575

УБ БГД

90.   

Алтантүлхүүр

Чаминчимэг

АШУҮИС

D201404803

УЗ90010626

ИЭТ0003887

99085202

УБ СБД

91.   

Дамдин

Шинэгэрэл

АШУҮИС

D201404980

 УК89123107

ИЭТ0003889

99995811

УБ БЗД

92.   

Шархүү

Энхбаатар

АЧ АУДС

D201410288

ЧО87051512

ИЭТ0003890

99938705

УБ БЗД

93.   

Ганбаяр

Анужин

АШУҮИС

D201404807

УХ91012307

ИЭТ0003900

89000371

УБ СБД

94.   

Энх-Амгалан

Ариунтуяа

Ач АУДС

D201410167

УХ90061407

ИЭТ0003902

89055508

УБ СБД

95.   

Батбаяр

Баттуяа

АШУҮИС

D201404881

НУ91081805

ИЭТ0003905

88010884

СЭМҮТ

96.   

Дорж

Гуамарал

Ач АУДС

D201410189

УУ90052965

ИЭТ0003917

99781759

УБ БГД

97.   

Лхаасүрэн

Доржханд

Ач АУДС

D201410199

АО80072600

ИЭТ0003918

88003806

УБ СХД

98.   

Дагва

Лодойцамба

АШУҮИС

D201405046

ВЮ90052630

ИЭТ0003923

99924186

УБ ЧД

99.   

Бат-Эрдэнэ

Номиндарь

АШУҮИС

D201404954

УК91111669

ИЭТ0003925

99625033

УБ БЗД

100

Сонгоров

Одчимэг

АШУҮИС

D201404790

ГП90042904

ИЭТ0003929

99968250

УБ СХД

101

Ганзориг

Оюунболор

АШУҮИС

D201405029

УП91040424

ИЭТ0003932

99171473

УБ СХД

102

Мөнхпүрэв

Пүрэвжаргал

АШУҮИС

D201405067

УМ89101246

ИЭТ0003937

99939911

УБ ЧД

103

Даваажав

Тунгалагцолмон

АШУҮИС

D201404720

РЮ90081769

ИЭТ0003940

98091160

УБ БГД

104

Олонбаяр

Хулан

АШУҮИС

D201404814

УД90112303

ИЭТ0003945

99721253

УБ Налайх

105

Жаргал

Батсүх

АШУҮИС

D201404917

АР91091017

ИЭТ0003505

99714411

Архангай аймаг

106

Болдбаатар

Баярцогт

АШУҮИС

D201404938

АО91010532

ИЭТ0003514

65930717

Архангай Цэнхэр сум

107

Дорж

Дүүрэнбилэг

АЧ АУДС

D201410118

ЗЛ84081820

ИЭТ0003639

99015922

Архангай, Эрдэнэбулган

108

Жаргал

Эрдэнэтуяа

Этүгэн

D201407235

АИ90101401

ИЭТ0003702

99863121

Архангай, Төвшрүүлэх

109

хагвасүрэн

Энхжаргал

АШУҮИС

D201404796

АА90101801

ИЭТ0003891

98102011

Архангай Батцэнгэл сум

110

Золжаргал

Уранчимэг

АШУҮИС

D201404749

АИ91011201

ИЭТ0003941 

99655146

Архангай Төвшрүүлэх

111

Тэгэсшил

Жансая

АШУҮИС

D201404840

 БЮ89061506

ИЭТ0003540

99425536

Баян-Өлгий, Өлгий

112

Тогошбай

Бахытгүл

Этүгэн

D201407237

БЮ87101605

ИЭТ0003683

99424142

Баян-Өлгий, Өлгий

113

Болат

Берикгүл

ГАА

D201405393

БК86010863

ИЭТ0003752

99794737

Баян-өлгий, Өлгий

114

Хуантхан

Еркегүл

ГАА

D201405401

БЮ90081107

ИЭТ0003753

99417111

Баян-өлгий, Өлгий

115

Шалатай

Айхундыз

Ач АУДС

D201410156

УК91093028

ИЭТ0003813

95899636

Баян-Өлгий

116

Бекен

Алибек

АШУҮИС

D201407145

БЮ88101013

ИЭТ0003814

94961222

Баян-Өлгий

117

Кабил

Анаргүл

АШУҮИС

D201404904

БЖ89082661

ИЭТ0003818

99231504

Баян-Өлгий

118

Ризабек

Аякөз

Этүгэн ДС

D201407252

БЮ90101128

ИЭТ0003822

99956225

Баян-Өлгий

119

Тилеуди

Бахытжан

ГА

D201405390

БЗ89082100

ИЭТ0003828

99414237

Баян-Өлгий Ногооннуур сум

120

Бейсен

Даулетжан

АШУҮИС

D201404745

БЮ91040351

ИЭТ0003842

95549736

Баян-Өлгий аймаг

121

Тохтал

Есөнбол

Этүгэн ДС

ЭМШУИС

БК90010472

ИЭТ0003845

99986362

Баян-Өлгий аймаг

122

Өнербай

Жайна

АШУҮИС

D201405006

БЮ88122301

ИЭТ0003847

99423779

Баян-Өлгий аймаг

123

Нурбек

Жанар

ГА

D201405402

БЮ88103003

ИЭТ0003848

95429857

Баян-Өлгий аймаг

124

Аманжол

Жанбота

АШУҮИС

D201404920

БЮ90060708

ИЭТ0003849

95687675

Баян-Өлгий аймаг

125

Сетахмет

Жанерке

АШУҮИС

D201405045

УЗ90062341

ИЭТ0003850

99417623

Баян-Өлгий аймаг

126

Достых

Толхынжан

АШУҮИС

D201404718

БЮ91022558

ИЭТ0003876 

99427266

Баян-Өлгий аймаг

127

Батбаяр

Нацагням

АШУҮИС

D201405055

ВЮ91041421

ИЭТ0003558

91271127

Баянхонгор, Баацагаан

128

Батсуурь

Хурсайхан

Ач АУДС

D201410283

ВЗ90070309

ИЭТ0003801

96035975

Баянхонгор Богд сум

129

Баатар

Бат-Эрдэнэ

АШУҮИС

D201404726

ВН90120712

ИЭТ0003826

88019984

Баянхонгор Баянцагаан

130

Цэрэнбал

Цэрэндолгор

АШУҮИС

D201404709

ВЮ91031108

ИЭТ0003884

99629192

Баянхонгор

131

Энхзаяа

Болортуяа

Этүгэн

D201407253

ВЮ88041001

ИЭТ0003911

99446154

Баянхонгор Баянцагаан

132

Өлзийбаатар

Бүжинлхам

АШУҮИС

D201404863

РИ90060907

ИЭТ0003519

88061004

Булган Хангал сум

133

Хишигжаргал

Дуламсүрэн

АШУҮИС

D201404761

ГЮ91010241

ИЭТ0003535

93083391

Булган, Булган

134

Алтангэрэл

Наранхүү

АШУҮИС

D201404975

ГЭ91011111

ИЭТ0003557

99939181

Булган, Булган

135

Батмөнх

Хулан

АШУҮИС

D201404848

ГЮ90102001

ИЭТ0003591

88000399

Булган, Булган

136

Буянжаргал

Цэрэн

АШУҮИС

D201404935

ГЮ90102512

ИЭТ0003598

99189390

Булган, Булган

137

Гүр

Шаравдорж

АШУҮИС

D201404775

УУ90041372

ИЭТ0003609

99627162

Булган, Булган

138

Батцэнгэл

Золжаргал

АШУҮИС

D201404704

ГД91020201

ИЭТ0003777

99685715

Булган Дашинчилэн сум

139

Батчулуун

Мөнхжаргал

АШУҮИС

D201404831

ГЕ90122225

ИЭТ0003858

99949238

Булган Могод

140

Баяр

Мөнхтүвшин

АЧ АУДС

D201410220

ГЕ90031809

ИЭТ0003859

95722277

Булган Хишиг-Өндөр

141

Отгонхишиг

Бямбаа

АШУҮИС

D201404918

ГЮ90070715

ИЭТ0003913

99776507

Булган аймаг

142

Батцэнгэл

Хишигням

АШУҮИС

D201405041

УП91091561

ИЭТ0003944

99349898

Булган аймаг

143

Баатар

Отгонням

АШУҮИС

D201404770

ЕД90122301

ИЭТ0003563

91914041

Говь-Алтай, Төгрөг

144

Эрдэнэ-Очир

Алтанзул

АЧ АУДС

D201410108

 

ИЭТ0003621

88223286

Говь-алтай, Чандмань

145

Баттулга

Мягмарчулуун

Этүгэн

D201407242

ДИ90050107

ИЭТ0003692

99019584

Говь-Алтай, Тонхил

146

Рэнцэнсамбуу

Наранбаатар

ГАА

D201405412

ДЮ90111377

ИЭТ0003754

98981889

Говь-алтай, Есөнбулаг

147

Чинбат

Бат-Эрдэнэ

АШУҮИС

D201404893

ДО90062018

ИЭТ0003767

88276997

Говь-Алтай Чандмань сум

148

Энэбиш

Цээпил

АШУҮИС

D201404731

ДЮ91012504

ИЭТ0003802

89010880

Говь-Алтай Есөнбулаг

149

Чимэддорж

Лхагвацэрэн

ГА

D201405409

ДГ90040403

ИЭТ0003854

99332711

Говь-Алтай Бугат

150

Баясах

Одончимэг

ГА

D201405415

ДЖ90052203

ИЭТ0003866

89195882

Говь-Алтай Жаргалан

151

Ганбаатар

Баасандулам

ГА

D201405384

ДИ90091406

ИЭТ0003904

95632259

Говь-Алтай Тонхил

152

Отгонмандал

Батчимэг

ГА

D201405389

ПД91093007

ИЭТ0003906

88078258

Говь-Алтай аймаг

153

Баяндалай

Гоомарал

ГА

D201405397

ДБ90092700

ИЭТ0003916

96690805

Говь-Алтай

Баян-Уул

154

Авирмэд

Зэвгээ

ГА

D201405407

ДК90112013

ИЭТ0003922

86181990

Говь-Алтай Хөхморьт

155

Баатар

Өнөржаргал

ГА

D201405423

ДИ90030427

ИЭТ0003934

99625494

Говь-Алтай Тонхил

156

Сэлэнгэ

Пүрэвбаяр

ГА

D201405421

ДЖ90061421

ИЭТ0003936

99302391

Говь-Алтай Есөнбулаг

157

Энхчулуун

Сэржмядаг

ГА

D201405431

ДН90030107

ИЭТ0003939

99522018

Говь-Алтай Цээл

158

Үүрцайх

Цэрэннадмид

ГА

D201405443

ДЮ90073062

ИЭТ0003949

88487772

Говь-Алтай Есөнбулаг

159

Буянжаргал

Бямбасан

АШУҮИС

D201405026

ТЖ90081000

ИЭТ0003520

99921070

Дархан аймаг

160

Лхаасүрэн

Одончимэг

АШУҮИС

D201404822

ГК91051900

ИЭТ0003562

99600673

Дархан-Уул, Дархан

161

Ганбаатар

Наранцэцэг

АЧ АУДС

D201410231

ЖИ90092203

ИЭТ0003651

95187807

Дархан-Уул, Дархан

162

Төмөрбаатар

Өлзийсайхан

Ач АУДС

D201410251

ДЮ90042370

ИЭТ0003792

99096653

Дархан

163

Мөнхтөмөр

Эрдэнэчимэг

ДГа

D201405757

ЧН83010960

ИЭТ0003748

88132838

Дорно-говь Замын-үүд

164

Хадбаатар

Одончулуун

АЧ АУДС

D201410133

ЖЭ89050597

ИЭТ0003658

99229747

Дорнод, Хэрлэн

165

Чулуунбаатар

Батчулуун

Этүгэн

D201407283

ЖЮ89033078

ИЭТ0003682

99610645

Дорнод,  Хэрлэн

166

Энхбаатар

Батчимэг

ДГа

D201405709

ЖГ88102360

ИЭТ0003716

88253839

Дорнод, Хэрлэн

167

Пүрэвжав

Болорчимэг

ДГа

D201405712

ЖА90012965

ИЭТ0003718

95253032

Дорнод, Баяндун

168

Жаргалсайхан

Дэлгэрмаа

ДГа

D201405722

ЖЭ83080101

ИЭТ0003720

96612092

Дорнод, Хэрлэн

169

Сүрэнбаатар

Өлзийхишиг

ДГа

D201405728

ЖЯ91011381

ИЭТ0003735

99731087

Дорнод, Хэрлэн

 

Сандагдорж

Пүрэвсүрэн

ДГа

D201405741

ЖЭ90082367

ИЭТ0003737

99824349

Дорнод, Хэрлэн

 

Цэцэгдэлгэр

Сугар

ДГа

D201405743

ЖЯ90092163

ИЭТ0003739

99567657

Дорнод, хэрлэн

 

Дэлгэрсайхан

Цэрэндаваа

АШУҮИС

D201405059

ЗЕ90082002

ИЭТ0003599

99177775

Дундговь, дэлгэрцогт

 

Сайнсумъяа 

Бумсүрэн

Этүгэн

D201407223

ЗД90061601

ИЭТ0003684

88738844

Дундговь, Дэлгэрхангай

 

Пэрэнлэймаа

Уртнасан

ДГа

D201405745

ЗФ89041720

ИЭТ0003740

88973513

Дундговь, Сайнцагаан

 

Жаргалсайхан

Лхагвасүрэн

АШУҮИС

D201405028

ЗК88102608

ИЭТ0003853

98111026

Дундговь аймаг

176

Цэцгээ

Цэрэндэжид

ДГ

D201405751

ЗЮ87030866

ИЭТ0003948

99204187

Дундговь Мандалговь

177

Нямдорж

Сувд-Эрдэнэ

АШУҮИС

D201404976

ИЕ89123165

ИЭТ0003576

88853363

Завхан, Завханмандал-УБ д ирсэн

178

Даваасүрэн

Мянганзул

АЧ АУДС

D201410227

ИБ91050503

ИЭТ0003649

94097010

Завхан, Улиастай

179

Доржмягмар

Лхагвасүрэн

Этүгэн

D201407228

ИЖ88021706

ИЭТ0003691

99598308

Завхан, Тэс

180

Жаргалсайхан

Амартайван

АШУҮИС

D201405050

 ИЦ89052311

ИЭТ0003899

99619659

Завхан Тосонцэнгэл

181

Жамган

Баярмаа

ГА

D201405391

ИО90071105

ИЭТ0003907

96535365

Завхан Тэс

182

Батсайхан

Саранзаяа

Этүгэн

D201407244

ИЧ89091707

ИЭТ0003938

98180917

Завхан Түдэвтэй

183

Бямбадорж

Цэдэнсодном

ГА

D201405441

ИР90111527

ИЭТ0003946

98997597

Завхан Улиастай

184

Энхбаяр

Аззаяа

АШУҮИС

D201404869

ФА90081102

ИЭТ0003476

99178852

Орхон Баян-Өндөр

185

Пүрэвжав

Хишигзул

АШУҮИС

D201404794

МВ89110902

ИЭТ0003589

88258813

Орхон, Баян-Өндөр

186

Ганбаатар

Буянзаяа

АЧ АУДС

D201410113

ФБ91052809

ИЭТ0003630

95129342

Орхон, Баян-Өндөр

187

Оч

Нармандах

АШУҮИС

D201404811

ФВ90092601

ИЭТ0003780

99777714

Орхон Баян-Өндөр

188

Балжинням

Гэрэлмаа

АШУҮИС

D201404713

ФА92090125

ИЭТ0003839

99362332

Орхон аймаг

189

Батсайхан

Пагмадулам

АШУҮИС

D201404780

ИН91081600

ИЭТ0003935

88330232

Орхон Баян-Өндөр

190

Батсуурь

Гандолгор

АШУҮИС

D201404727

ЙЮ89112621

ИЭТ0003523

99208976

Өвөрхангай арвайхээр сум

191

Зоригтбаатар

Отгонцэцэг

Ач АУДС

D201410246

ЙС89061906

ИЭТ0003787

99717277

Өвөрхангай Хужирт

192

Энхбаатар

Өлзийсайхан

АШУҮИС

D201405007

ЙЛ90081300

ИЭТ0003874

99259847

Өвөрхангай аймаг

193

Бадамцэцэг

Эрдэнэжаргал

Этүгэн ДС

D201407251

ЙФ88042006

ИЭТ0003896

99676983

Өвөрхангай Зүүнбаян-Улаан

194

Тогтох

Сугир

АШУҮИС

D201405057

 КЮ89021808

ИЭТ0003578

88638040

Өмнөговь, Даланзадгад

195

Түвшинжаргал

Хатанхүү

ДГа

D201405746

КЮ90041661

ИЭТ0003741

88255521

Өмнөговь, Даланзадгад

196

Ганцэцэг

Дөлгөөн

АШУҮИС

D201404746

КЮ90042767

ИЭТ0003919

99968108

Өмнөговь Даланзадгад

197

Ариунжаргал

Мөнхтогоо

ДГ

D201405731

КД90090903

ИЭТ0003924

86260775

Өмнөговь Мандалговь

198

Дашдорж

Сүх-Эрдэнэ

АШУҮИС

D201404977

ЛЮ90073074

ИЭТ0003580

99167687

Сүхбаатар, Баруун-Урт

199

Гансүх

Алтансувд

ДГа

D201405698

ЛД90012301

ИЭТ0003706

99852651

Сүхбаатар , Мөнххаан

200

Очгэрэл

Баатархуяг

АШУҮИС

D201404754

ЛЮ90102493

ИЭТ0003762

 

Сүхбаатар аймаг

201

Цэнджав

Сансарцэцэг

АШУҮИС

D201404747

ЛГ90071603

ИЭТ0003794

99794142

Сүхбаатар Эрдэнэцагаан сум

202

Баярсайхан

Бат-Эрдэнэ

Этүгэн ДС

D201407270

ЛЮ90112974

ИЭТ0003827

99694090

Сүхбаатар аймаг

203

Эрдэнэбаатар

Энхжаргал

Этүгэн ДС

D201407281

ЛА88090705

ИЭТ0003892

99666108

Сүхбаатар Асгат

204

Жигдэн

Дариймаа

АШУҮИС

D201404759

ОО89041608

ИЭТ0003531

93219900

Сэлэнгэ, Хушаат

205

Алтнаа

Хажидмаа

АШУҮИС

D201404944

МО90110509

ИЭТ0003588

99655301

Сэлэнгэ, шаамар

206

Самба

Солонго

АШУҮИС

D201404706

МЕ90120604

ИЭТ0003795

99617391

Сэлэнгэ Ерөө сум

207

Давааням

Алтанцацрал

АШУҮИС

D201404837

МЛ91072205

ИЭТ0003479

96023221

Төв Угтаалцайдам

208

Баттулга

Бат-Эрдэнэ

АШУҮИС

D201405011

 НЭ90021354

ИЭТ0003512

88059610

Төв Зуунмод

209

Олзвой

Мөнхнаран

АШУҮИС

D201404921

НШ91051909

ИЭТ0003550

99775014

Төв, Сүмбэр

210

Пүрэвдорж

Оюун-Эрдэнэ

АШУҮИС

D201404886

НЭ90103009

ИЭТ0003566

88036448

Төв, Зуунмод

211

Энхбаатар

Төмөрчөдөр

АШУҮИС

D201404708

НЭ90060731

ИЭТ0003583

99212140

Төв, Зуунмод

212

Тунгалаг

Долгорсүрэн

АЧ АУДС

D201410115

НЗ90061565

ИЭТ0003635

99800594

Төв, Баянцагаан

213

Балжинням

Алтанбаяр

АШУҮИС

D201404903

НИ91012001

ИЭТ0003758

№259

99027180

Төв Баянцогт сум

214

Адъяасүрэн

Энхчимэг

Ач АУДС

D201410298

УЦ91020204

ИЭТ0003803

88158163

Төв Батсүмбэр сум

215

Бадрах

Баасанхүү

АШУҮИС

D201404851

ОЭ90090706

ИЭТ0003496

95835080

Увс

216

Цэвэгмид

Нандинбаяр

АШУҮИС

D201405033

ОЛ89030961

ИЭТ0003556

96529598

Увс, Сагил

217

Лхагважав

Наранцэцэг

АЧ АУДС

D201410128

ОЭ91071608

ИЭТ0003652

99312934

Увс, Улаангом

218

Лхагважав

Нямхишиг

АЧ АУДС

D201410131

ОЙ91102002

ИЭТ0003655

99822850

Увс, Өмнөговь

219

Цэрэнчимэд 

Гэрэлтуяа

Этүгэн

D201407239

ОР88081201

ИЭТ0003687

98224404

Увс, Улаангом

220

Сайнжаргал

Баярсайхан

ГАА

D201405392

ОЙ89111701

ИЭТ0003751

99578311

Увс, өмнөговь

221

Мягмаржав

Давааням

ГА

D201405399

ОН91072212

ИЭТ0003841

99473753

Увс түргэн сум

222

Бадрах

Оюунцэцэг

АЧ АУДС

D201410249

ОР89102104

ИЭТ0003873

86650307

Увс Баруунтуруун

223

Бат-Очир

Хишигмаа

ГА

D201405437

ОО90031509

ИЭТ0003881

99472749

Увс Улаангом

224

Ренчин

Оролзодмаа

АШУҮИС

D201404716

ОЮ90061303

ИЭТ0003930

99450913

Увс Улаангом

225

Давааням

Чагцал

ГА

D201405445

ОЭ91030960

ИЭТ0003951

99392527

Увс Улаангом

226

Абай

Алтынбек

АШУҮИС

D201404927

ПЮ90080194

ИЭТ0003481

99223790

Ховд

227

Гандөл

Бадамцэцэг

АШУҮИС

D201405044

 ПЯ90101301

ИЭТ0003498

98555570

Ховд Цэцэрлэг

228

Энхээ

Цэцэгсүрэн

АШУҮИС

D201404877

ПЭ90091028

ИЭТ0003602

99926633

Ховд, Жаргалант

229

Төрбат

Чулуунхүү

АШУҮИС

D201405060

ПД90111967

ИЭТ0003608

99845759

Ховд, Дуут

230

Хүрэлбаатар

Эрхцэцэг

АШУҮИС

D201404752

ПЭ90041009

ИЭТ0003618

95662141

Ховд, Жаргалант

231

Жамбалнаваг 

Буянхишиг

Этүгэн

D201407224

ПЕ91030304

ИЭТ0003685

98151716

Ховд, Зэрэг

232

Цэнджав

Отгонзаяа

Этүгэн

D201407247

ПЕ89101101

ИЭТ0003695

89654498

Ховд, Зэрэг

233

Жамбалдорж

Батцэцэг

ГА

D201405452

УА 89111801

ИЭТ0003766

89603223

Ховд Чандмань сум

234

Рауангүл

Жамилаа

АШУҮИС

D201404953

ПЮ91080148

ИЭТ0003776

99436736

Ховд Жаргалант

235

Гантөмөр

Батсүх

ГА

D201405387

ПЕ89030332

ИЭТ0003825

99792309

Ховд Зэрэг сум

236

Сандагсүрэн

Ариунаа

Ач АУДС

D201410163

ПГ90040805

ИЭТ0003901

96060479

Ховд Дарви

237

Самбуу

Цэцэгжаргал

ГА

D201405444

ПЭ89090326

ИЭТ0003950

89611187

Ховд Алтай

238

Лхагвасүрэн

Эрдэнэсувд

АШУҮИС

D201404946

РЙ91041906

ИЭТ0003615

99073864

Хөвсгөл, Мөрөн

239

Өлзийжаргал

Хишигсүрэн

Этүгэн

D201407246

РХ91012309

ИЭТ0003700

95948380

Хөвсгөл, Хатгал

240

Самдан

Уянга

Этүгэн ДС

D201407265

БЮ88060645

ИЭТ0003878

99610862

Хөвсгөл Рашаант

241

Баянцагаан

Амарсайхан

АШУҮИС

D201404849

СЮ90051866

ИЭТ0003483

89684811

Хэнтий Хэрлэн

242

Цэрэндаваа

Батцэцэг

АШУҮИС

D201404766

СК91011209

ИЭТ0003510

96228355

Хэнтий Бор-Өндөр

243

Ганхуяг

Гэрэлтуяа

АШУҮИС

D201404932

СЮ90041002

ИЭТ0003528

99922553

Хэнтий, Өндөрхаан

244

Эрдэнэбат

Алимаа

ДГа

D201405697

СР90021709

ИЭТ0003705

91686936

Хэнтий, Өмнө-дэлгэр

245

Батжаргал

Ганшагай

ДГа

D201405719

СЕ90073033

ИЭТ0003719

99156074

Хэнтий, Баянхутаг

246

Гантөмөр

Нандинчимэг

ДГа

D201405734

СР89042005

ИЭТ0003728

99229933

Хэнтий, Өмнө-дэлгэр

247

Зоригтбаатар

Нэргүйцэцэг

ДГа

D201405736

СЦ90090602

ИЭТ0003730

99946934

Хэнтий, Галшар

248

Наранцэцэг

Оюунбат

ДГа

D201405738

СП92010113

ИЭТ0003732

96878977

Хэнтий, Норовлин

249

Ганчулуун

Золжаргал

Этүгэн

D201407226

СЮ90030623

ИЭТ0003921

91010306

Хэнтий Хэрлэн

250

Батаа

Оюунтунгалаг

Этүгэн

D201407232

СР89122902

ИЭТ0003933

93224303

Хэнтий Хэрлэн

АНАГААХ УХААНЫ ИХ ДЭЭД СУРГУУЛИЙГ 2014 ОНД ТӨГССӨН

 ЭМЧЛЭХ ҮЙЛ АЖИЛЛАГАА ЭРХЛЭХ 2 ЖИЛИЙН ЗӨВШӨӨРӨЛТЭЙ

ХҮНИЙ ИХ ЭМЧ НАРЫН АЖИЛЛАХ СУЛ АЖЛЫН БАЙРНЫ МЭДЭЭЛЭЛ

 

Эрүүл мэндийн байгууллага

Ажлын байр сул буюу дутагдалтай байгаа

Архангай аймаг  

 

1

Чулуут СЭМТ

1

2

Эрдэнэмандал СЭМТ

Хүүхэд-1 дотор-1,  шүдний эмч-1

3

Төвшрүүлэх  СЭМТ

1

4

Цахир СЭМТ

1

5

Зоонозын төв

1

Нийт

5

 

Баянхонгор аймаг

 

1

Сумын эрүүл мэндийн төв

1

2

Өрхийн эрүүл мэндийн төв

2

Нийт

3

Булган аймаг

 

1

Аймгийн нэгдсэн эмнэлэг

3

2

Гурванбулаг СЭМТ

1

3

Дашинчилэн СЭМТ

1

4

Сэлэнгэ СЭМТ

1

5

Хутаг-Өндөр СДЭ

3

6

Эмийн цэцэглэн ӨЭМТ

1

Нийт

10

Говь-Сүмбэр аймаг

 

1

Шивээговь СЭМТ

1

2

Энхтусдэм ӨЭМТ

2

Нийт

3

Дархан аймаг

 

1

Гос хот ӨЭМТ

1

2

Гэрэлтэй ӨЭМТ

1

3

Түвшин холбоо ӨЭМТ

1

4

Шарын гол ЭМТ

2

5

Хонгор СЭМТ

1

Нийт

6

Дорнод аймаг

 

1

Гурванзагал СЭМТ

1

2

Халхгол СЭМТ

1

3

Цагаан-Овоо СЭМТ

1

4

Чулуунхороот СЭМТ

1

Нийт

4

Дундговь

 

1

Нэгдсэн эмнэлэг

2

2

Адаацаг СЭМТ

1

3

Дэлгэрцогт СЭМТ

1

4

Цагаандэлгэр СЭМТ

1

5

Гурвансайхан СЭМТ

1

6

Өлзийт СЭМТ

1

7

Луус СЭМТ

1

8

Дэрэн СЭМТ

1

9

Өндөршил СЭМТ

2

10.   

Дэлгэрхангай СЭМТ

1

11.   

Баянжаргалан СЭМТ

1

12.   

Эрдэнэдалай СДЭ

2

13.   

Говь-Угтаал СДЭ

3

Нийт

18

Завхан аймаг 

 

1

Баянхайрхан СЭМТ

1

2

Их- Уул СЭМТ

1

3

Цэцэнуул СЭМТ

1

Нийт

3

Орхон аймаг

 

1

Мөнхийн гэгээ ӨЭМТ

1

2

Үйлс бадрах ӨЭМТ

1

3

Энхжих мандариваа ӨЭМТ

1

4

Нийцэл ӨЭМТ

1

Нийт

4

Өвөрхангай аймаг

 

1

Баянгол СЭМТ

1

2

Гучин-Ус СЭМТ

1

3

Зүүнбаян улаан СЭМТ

1

4

Тарагт  СЭМТ

1

5

Төгрөг  СЭМТ

1

6

Уянга СЭМТ

1

7

Түшигдөлгөөн ӨЭМТ

1

8

Уян-сэтгэл ӨЭМТ

2

9

Энэрэл-Хархорин ӨЭМТ

1

Нийт

10

Өмнөговь аймаг

 

1

Цогт-Овоо СЭМТ

1

Нийт

1

Сүхбаатар аймаг

 

1

 

 

2

 

 

Нийт

3

Төв аймаг

 

1

Батсүмбэр СЭМТ

2

2

Бүрэн СЭМТ

1

3

Баянжаргалан СЭМТ

1

4

Жаргалант СЭМТ

1

5

Мөнгөнморьт СЭМТ

1

6

Өндөрширээт СЭМТ

2

7

Сүмбэр СЭМТ

1

8

Цээл СЭМТ

1

9

Эрдэнэ СЭМТ

1

Нийт

11

Хөвсгөл аймаг

 

1

Алаг-Эрдэнэ

1

2

Бүрэнтогтох

2

3

Жаргалант

1

4

Рэнчинлхүмбэ

2

5

Тариалан

1

6

Төмөрбулаг

1

7

Цагаан-Үүр

1

8

Цагаан-Уул

4

9

Цэцэрлэг

1

10.   

Улаан-Уул

6

11.   

Ханх

1

12.   

Хатгал

5

13.   

Чандмань-Өндөр

2

14.   

Шинэ-Идэр

5

15.   

Эрдэнэбулган

2

16.   

Нэгдсэн  эмнэлэг

5

17.   

Дэлгэрмөрөн  ӨЭМТ

2

18.   

3 гал ӨЭМТ

1

Нийт

43

Хэнтий аймаг

 

1

АНЭ

2

Нийт

2

 

Улаанбаатар хот

 

Налайх дүүрэг

 

1

Амь-Эрдэнэ ӨЭМТ

Өрхийн эмч-2

2

Ачлал налайх ӨЭМТ

Өрхийн эмч -1

3

Суварга-Налайх ӨЭМТ

Өрхийн эмч -1

Чингэлтэй дүүрэг

 

4

Таны итгэл

1

Баянзүрх дүүрэг

 

5

Хасагтэрдэнэ

2

6

Нова

1

Хан-Уул дүүргийн нэгдсэн эмнэлэг

 

7

Дүүргийн НЭ

2

Сонгинохарйхан дүүрэг

 

8

Гурван цүүр

1

9

Эрүүл жаргал

1

10.   

Цэцэгхайрхан

1

11.   

Эхэн босго

2

12.   

Энх-Элбэрэл-2

1

Хан-Уул дүүргийн ӨЭМТ

 

13.   

Энхбуянт-манал  ӨЭМТ

4

14.   

Био-асралт  ӨЭМТ

2

НЭМГ

22